Studenci – tania siła robocza?

mikropraca, ukululu.pl, ogłoszenia

Studenci to interesujące istoty. W przeprowadzonym ostatnio badaniu okazało się, że większość ludzi pobierających nauki na uniwersytecie chętniej godzi się podjąć mniej ambitną pracę za mniejsze wynagrodzenie niż ich rówieśnicy, którzy ukończyli edukację na poziomie szkoły średniej.
Badanie polegało na proponowaniu dorywczej pracy z zaznaczeniem, że nie jest wymagane ani doświadczenie ani wykształcenie aby otrzymać posadę. Proponowane prace niższego stopnia to miedzy innymi roznoszenie ulotek, praca w magazynie, kelner lub pomoc kuchenna. Posady bardziej prestiżowe i co za tym idzie lepiej płatne to grafik komputerowy z minimalną znajomością photoshopa,tworzenie dokumentów tekstowych na podstawie podanego szablonu czy choćby korepetycje języka angielskiego przy użyciu komunikatora Skype. Uczestników badania najpierw pytano o posiadane umiejętności a później proponowano kilka prac uwzględniając posiadaną wiedzę w dziedzinach, które były lepiej płatne.
Niespodzianką okazało się to, że 80% studentów pomimo posiadania wiedzy do wykonywania lepiej płatnych prac, wybierało posady mniej prestiżowe a co za tym idzie zarabiali mniej wykonując cięższą fizyczną pracę. Jeszcze bardziej zaskakujący był fakt, że osoby które posiadały jedynie średnie wykształcenie 7 razy częściej decydowały się podjąć lepiej płatną pracę, nawet jeśli nie posiadały żadnych kwalifikacji w danym kierunku. Ukończenie pracy w stopniu zadowalającym było na poziomie 70% w obu grupach.
Badanie to nie jest oczywiście wskaźnikiem powodzenia w życiu, jednak jednoznacznie stwierdza, że osoby mniej wykształcone mają większą tendencję do podejmowania ryzyka oraz inicjowania nowych przedsięwzięć.
Patrząc na świat z perspektywy przedstawionego badania mogę powiedzieć tylko jedno – Drogi studencie nie bój się podejmować ryzyka, uwierz w swoje możliwości i zamiast cieżko harować wieczorami w pubach i restauracjach, może lepiej zarabiać wykonując mikropracę. Każdy jest w czymś dobry lecz bardzo często brak nam odwagi aby to pokazać światu – że jest coś w czym jesteś mistrzem. Dlatego też gorąco zachęcamy studentów oraz nie-studentów do ogłaszania się na Największym w Polsce Internetowym Rynku Mikropracy – UKULULU.PL

 

Sierpień 31, 2016

Bądź na bieżąco

Zapisz się na biuletyn i miej pewność że będziesz

wiedział jako pierwszy o wszystkich nowościach

na UKULULU.PL

Dzięki!