Praca dla studenta – 5 wskazówek.

praca dla studenta

 

Bycie studentem to wcale nie taka łatwa sprawa.  Nie dość, że  trzeba się  uczyć  to  dodatkowo trzeba  bardzo dobrze rozporządzać  czasem i pieniędzmi,  a tych dwóch  rzeczy studentom zawsze brakuje.  Idealnym rozwiązaniem dla osób które się kształcą i pracują jednocześnie, byłaby praca w domu, tudzież w akademiku. Generalnie chodzi o to by zarabiać siedząc przed komputerem i choć jest to możliwe, zrealizowanie tego planu jest trudniejsze niż się wydaje.

Jako że w dzisiejszych czasach pracy szuka się przez internet, oto 5 wskazówek jak znaleźć pracę na zlecenie i nie dać się nabić w butelkę.
#1
Zawsze korzystaj z zaufanych lub sprawdzonych źródeł. W internecie ogłosić może się każdy, nawet oszust, dlatego korzystaj tylko z tych serwisów, które dają ci gwarancje bezpieczeństwa.

#2
Słyszałeś to pewnie milion razy lecz powiem to raz jeszcze – jeśli coś wygląda zbyt pięknie by było prawdziwe, to najprawdopodobniej jest to ściema. Jeśli ktoś oferuje ci 5000 zł/miesiąc za 2 dni pracy w tygodniu to albo jesteś super ekspertem albo ktoś próbuje cię na coś naciągnąć. W takiej sytuacji w najlepszym razie nie zarobisz nic a w najgorszym stracisz pieniądze które ci pozostały.

#3
Praca w domu to jedno z błogosławieństw XXI wieku, lecz żeby to błogosławieństwo nie zamieniło się w przekleństwo potrzebujesz niesamowicie silnej woli działania. Samodyscyplina jest bezdyskusyjnym warunkiem pracy w domu i jeśli nie potrafisz odmówić kumplom z akademika kolejnej imprezy, bo masz pracę do wykonania, lepiej od razu dzwoń do rodziców z prośbą o pożyczkę na opłacenie czynszu.

#4
Praca przez internet niesie ze sobą wiele plusów ale ma też jeden wielki minus – samotność. Nie ma “kolegów z pracy”  więc zapomnij o spotkaniach na zapleczu aby wymienić się plotkami, lub by opowiedzieć co ci się wczoraj przydarzyło. Twoim biurem jest dom w którym mieszkasz a to oznacza, że pracujesz sam.

#5
Bycie niezależnym wiąże się z wydatkami, bo życie kosztuje. Pamiętaj że praca jest dodatkiem do twoich studiów, dlatego też nie przedkładają pracy ponad naukę. Bierz tylko tyle zleceń na ile pozwala ci czas. Pieniądze są kuszące ale wiedza to klucz do sukcesu.

Nie ulegaj złudzeniu przeczytanych słów, że praca na odległość to samo zło. Każdy medal ma dwie strony i tak też jest z pracą w domu. Osobiście sądzę że cyfrowe chałupnictwo jest dobrodziejstwem naszych czasów, ale dobrze jest znać negatywne aspekty omawianego tematu.

 

Wrzesień 22, 2016

Bądź na bieżąco

Zapisz się na biuletyn i miej pewność że będziesz

wiedział jako pierwszy o wszystkich nowościach

na UKULULU.PL

Dzięki!