Jak być młodym i bogatym.

ukululu.pl, praca

Ile trzeba mieć lat by móc zacząć zarabiać poważne pieniądze? 25, 30, 40 a może 50?  Okazuje się że wystarczy mieć 9 lat, aby określić się biznesmanem i milionerem w jednym. Oto kilku bardzo młodych ludzi którzy pasję zamienili w pracę i dorobili się fortuny.

Zacznijmy od najmłodszego.

Moziah Bridges.

Jako dziecko bardzo lubił nosić elegancko zawiązaną muszkę pod szyją. Jednak szybko się przekonał, że wszystkie dostępne na rynku muszki są nudne i mało kolorowe. Dlatego też zaczął projektować i szyć muszki własnego projektu. Nie trzeba było długo czekać gdy jego produktem zainteresowały się poważne firmy oferujące sprzedaż w ekskluzywnych butikach.

moziah-bridges_40307

 

Matt Mullenweg.

Jako 20-latek porzucił studia aby stworzyć coś z czego korzysta ponad 74.000.000 stron internetowych – WordPress. Najpopularniejsza platforma na bloga w pełni rozwinęła się dopiero kilka lat temu, jednak dzięki uporowi i pasji, Matt Mullenweg uczynił internet idealnym miejscem gdzie w łatwy sposób można podzielić się tym co czujemy i pokazać to co dzieje się wokół nas.

matt_mullenweg_2014_kansai

 

Nick D’Aloisio.

Jako 17-latek, Nick stworzył aplikację na iPhona, która zbiera wszystkie informacje z neta i podsumowuje je, generując krótkie newsy. Summly, bo tak się nazywała aplikacja, została wykupiona przez Yahoo za bagatela 30 milionów dolarów.

800px-nick_daloisio_founder_summly__leweb_london_2012_central_hall_westminster-1238

 

David Karp.

W wieku 21 lat założył platformę mikroblogową zwaną Tumblr. To co było powodem sukcesu Tumblr potocznie zwiemy niechęcią do czytania długich i nudnych treści. Mikro blogi są dziś tak popularne że ich ilość przekracza 300 milionów co z kolei przekłada się na wartość Tumblr czyli ponad 800 milionów dolarów.

440px-david_karp_ebe09_cropped

 

Matt Mickiewicz.

Urodzony w Krakowie a obecnie zamieszkały w Kanadzie Matt rozpoczął swoją przygodę z wielkimi pieniędzmi już w wieku 14 lat zakładając swoją pierwszą stronę internetową Webmaster-Resources.com która 2 lata później została przekształcona w wartą ponad 35 milionów dolarów stronę SitePoint. Jakby tego było mało w 2012 założył Hired.com która to strona została wyceniona na 200 milionów dolarów w 2014 roku.

maxresdefault

 

 

Podsumowaniem tego zestawienia jest to, że każda z wyżej wymienionych osób zaczynała od kompletnego zera. Pieniądze, jak wielkie by nie były, nie są tematem tego artykułu. Tematem są ludzie, którzy dzięki robieniu tego co kochają osiągneli sukces pomimo młodego wieku.

 

Źródło – Wikipedia.org

Wrzesień 16, 2016

Bądź na bieżąco

Zapisz się na biuletyn i miej pewność że będziesz

wiedział jako pierwszy o wszystkich nowościach

na UKULULU.PL

Dzięki!