7 porażek zamienionych w sukces.

Jeśli marzysz o założeniu własnej firmy masz do podjęcia tylko jedną decyzję – zrobić to lub marzyć w nieskończoność. A gdy już zdecydujesz się to zrobić najprawdopodobniej poniesiesz klęskę. Jednak nie martw się na zapas bo wielu z tych którzy odnieśli sukces w biznesie wpierw ponosili porażki i niejednokrotnie byli krytykowani przez otoczenie za nieudolność i brak wyobraźni.
Oto 7 historii sukcesu poprzedzonych wielkimi porażkami.

#1
Pierwszym produktem firmy Sony było urządzenie do gotowania ryżu. Lecz zamiast go gotować urządzenie to niezawodnie przypalało ryż czyniąc go niezdatnym do jedzenia. Firm Sony jednak nie zaprzestała swej działalności i dziś jest gigantem w swojej branży.

#2
Sekretna receptura półkownika Sandersa została odrzucona ponad 1000 razy zanim zaczęto sprzedawać kurczaka KFC. Sanders miał 65 lat gdy otworzył pierwszą restaurację KFC.

#3
Zanim powstał Twitter jego założyciel Evan Williams otworzył biznes o nazwie Odeo który to okazał się totalną klapą.

#4
Założyciel znanej na cały świat fabryki samochodów Ford splajtował 5 razy nim odniósł sukces w biznesie. Gdyby Henry Ford się poddał po 5 porażce dziś wszyscy pewnie jeździlibyśmy Ferrari.

#5
Soichiro Honda, od nazwiska którego pochodzi nazwa marki Honda, mało co a byłby pracownikiem w fabryce Toyoty. Szcześliwie dla niego nie przeszedł rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko inżyniera, co sprawiło że przez dość długi okres był bezrobotnym. W tym to właśnie czasie zaczął budować własne skutery, które kupowali jego sąsiedzi i znajomi. I tym to sposobem narodziła się Honda.

#6
Stephen King swój sukces jako pisarz zawdzięcza właściwie żonie. Kiedy po napisaniu pierwszej powieści zaczął ją wysyłać do wydawnictw w celu opublikowaniu swojego dzieła, aż 30 razy usłyszał że książka jest beznadziejna. Wkurzony King cisnął rękopis do kosza. Jego żona widząc to zabrała książkę, naniosła niezbędne poprawki i namówiła męża by wysłał ją do jeszcze kilku wydawnictw. Reszta jest już historią w której King jest królem horroru (znaczy się – gatunku powieści).

#7
Ostatni na tej liście jest Michael Jordan, sportowiec którego nie trzeba przedstawić nikomu (może z wyjątkiem mego 6-letniego syna). Zapamiętaj jego słowa:
“W mojej karierze spudłowałem ponad 9000 razy. Przegrałem prawie 300 meczy. 26 razy miałem szansę oddać decydujący rzut i spudłowałem. W całym moim życiu ponosiłem porażkę za porażką. I właśnie dlatego odniosłem sukces.”

Wrzesień 20, 2016