5 powodów dla których warto pracować w domu.

praca, mikropraca, ukululu.pl

#1 – Większa produktywność.
Niezliczone  badania  potwierdzają, że praca wykonana poza biurem jest wykonana szybciej i lepiej. Nikt nie lubi stojącego nad sobą szefa, który pilnuje aby to co rozkazał zostało zrobione. Za  to  prawie wszyscy lubią być szefami własnego czasu i decydować kiedy jest odpowiedni moment na wykonanie powierzonych nam zadań.
I właśnie wtedy gdy mamy wenę twórczą nasza produktywność jest największa a co za tym idzie, sprawniej wykonujemy pracę.

#2 – Lepsze zdrowie.
Choć wydawać się może, że praca w biurze to bajka, faktem jest, że ludzie pracujący za biurkiem 2 razy cześciej cierpią na choroby serca i mają aż 54% więcej szans na zawał. Gdy pracujesz w domu twój grafik dnia nie jest tak monotonny jak w budynku firmy. Oznacza to, że zamiast siedzieć od 9 – 17 możesz bez zażenowania wyjsć na spacer z psem lub pójść na siłownię lub zrobić zakupy w przerwie miedzy zaplanowanymi zadaniami. Więcej ruchu to zdrowsze ciało i bardziej dotleniony mózg a to z kolei większa produktywność.

#3 – Wolność odkrywania.
Era cyfrowej rewolucji sprawia iż naszą pracę może zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Praca w domu wcale nie oznacza staroświeckiego chałupnictwa polegającego na składaniu klamerek lub adresowaniu kopert. Telefony i laptopy to nasze przenośne biura a zmieniające się otoczenie to nowe pomysły na rozwiązywanie starych problemów. Pracodawcy często wymagają od swoich pracowników kreatywności zapominając przy tym, że nuda i rutyna biurowych obowiązków zabija twórcze myślenie.

#4 – Nieprzerwalność pracy.
Czasami w życiu pojawiają się sprawy ważniejsze niż praca – ciężka choroba bliskiego członka rodziny, narodziny dziecka lub zmiana miejsca zamieszkania. Najczęstszym wyborem w takich sytuacjach jest urlop lub w ostateczności rezygnacja z kariery. Gdy jednak mamy elastyczną pracę i możemy wykonywać nasze obowiązki na odległość wtedy nawet tak wielkie wyzwania życiowe jak opisane powyżej nie mogą przerwać ciagłości pracy, gdyż mamy możliwość zaplanowania dnia w taki sposób by pogodzić wszystkie codzienne obowiązki.

#5 – Dłuższa kariera.
Nie wszyscy marzą o przedwczesnej emeryturze a dla wielu firm wieloletnie doświadczenie w danej dziedzinie jest wręcz bezcenne. Dzięki pracy w domu możemy być aktywni zawodowo nawet pomimo podeszłego wieku. Rezygnacja z pracy tylko dlatego że ma się 65 lat wydaje się być niezrozumiałą decyzją szczególnie kiedy wciąż jesteśmy pełni sił witalnych i doświadczenia, którego tak bardzo brakuje młodym pracownikom.

Tak jak kiedyś przemysłowa rewolucja zmusiła ludzi do pójścia do fabryk by wykonywać monotonną i ciężką pracę, tak dzisiaj cyfrowa rewolucja pozwala nam powrócić do domu i robić karierę z dala od miejsca zatrudnienia.

Wrzesień 8, 2016

Bądź na bieżąco

Zapisz się na biuletyn i miej pewność że będziesz

wiedział jako pierwszy o wszystkich nowościach

na UKULULU.PL

Dzięki!